Feminisma kārtējais panākums

2023-07-23

Atcerieties, kā stāstīju, ka feminismam nav īsti sakara nedz ar sieviešu tiesībām, nedz ar sievietēm. Skaidrs, ka vesela kaudze sacēla spuras gaisā un pateica, ka tā nav. Nu, nu, paskatīsimies skaidru piemēru, kas notiek praktiski šobrīd. 

Ik pa brīdim parādās stāsti par to, kā dažādās "vīriešu" nozarēs iesaista sievietes. Tā tikko tādu pašu tekstu publicējusi lsm.lv un lielās arī pats "Pasažieru vilciens". Raksts šeit: "Latvijā vilcienus drīzumā vadīs arī sievietes". Es pilnīgi jau jūtu, kā feminisms kaifo un uzvar. Daži teikumi no raksta: "Latvijā joprojām ir profesijas, kurās ir izteikts dzimumu sadalījums. Piemēram, neviena sieviete Latvijā līdz šim nav vadījusi pasažieru vilcienu. Taču jau drīzumā tas mainīsies. Līdz ar jauno elektrovilcienu iepirkumu, pašlaik tiek gatavotas pirmās sešas vilcienu vadītājas, kuras šajā mācību procesā ir ieguvušas jau pirmo diplomu." Nu bet feminisms rullē, vai ne? 

Diemžēl stāsta morāle ir vienkārša un reizē arī atmasko viltus stāstus par to, ka sievietes apzināti diskriminē darba vidē un viņām maksā mazāk. Reāli ir skaidrs, ka pašlaik vilcienu vadītājiem maksā salīdzinoši tik maz, ka viņu praktiski nav un jauni nepiesakās. Tāpēc pārkvalificēties ir pierunātas sievietes, kas šajā nozarē jau pavadījušas labu laiku. Normāli mēs šādas darbinieces sauktu par streiklaužiem, jo ar viņu palīdzību uzņēmuma vadība var nepalielināt atalgojumu, samazināt ieguldījumus darbaspēkā un nemaksāt vairāk, lai piesaistītu jaunus darbiniekus. Ak jā, diez kāpēc sievietēm maksā mazāk, nekā vīriešiem un kāpēc nozares, kurās ienāk sievietes, kļūst par zemāk apmaksātām? Noteikti tāpēc, ka vīriešiem nepatīk sievietes!

Kā jau teicu - feminismam nav sakara ar sieviešu tiesībām un sievietēm. Tas ir par darbaspēku. Nezinu, kurš pirmais uzņēmējs to saprata, bet pārējie paskatījās, iebrauca, pieņēma un izmantoja un tā arī sākās feminisma uzvara pasaulē. Kas reizē ļāva stāstīt politiķiem un uzņēmējiem, ka šādi viņi rūpējas par sievietēm un tādā veidā nokaut 20. gadsimta sākuma sieviešu tiesību aizsardzības kustību. 

Tāda ir realitāte. Ja sieviete būtu apzināti gājusi un mācījusies par pasažieru vilciena vadītāju, apguvusi profesiju, guvusi interesi procesā un atradusi tur savu dzīves jēgu, tad tas būtu panākums. Apziņa, ka viņai ir interese, aizraušanās. Bet te, kā daudzas citas - atnāk kā līdzeklis, lai uzņēmējs varētu nepaaugstināt atalgojumu. Lētā cena. Feminisma absolūtais simbols. 


© Uldis Varnevičs Publicēšanas gadījumā nepieciešama atsauce uz rakstu
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu