Life in Kossovichs style!

2024-09-10

Jūs taču visi ziniet, ka Regresīvie tūlīt jūs visus izglābs, palielinot jūsu ienākumus, jo palielinās iedzīvotāju ienākumu nodokļa neapliekamo minimumu! Urrā, tovarišči, gaišie un pareizie Antiņi mūs tūlīt uzvedīs stikla kalnā! Te viss brūns un izskatās, ka ne stikla un varbūt vispār bedre? Nu un?

Tā sanācis, ka diena.lv nopublicējusi sarunu ar Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu. Izrādās, ka valstij nākamos četrus gadus būs jāaizņemas vismaz trīs miljardi eiro ik gadu, jo būs jāpārfinansē virkne iepriekš emitētu eiroobligāciju laidienu. Vārdu sakot – mums nav naudas, ar ko nosegt to, ko esam aizņēmušies un tāpēc aizņemsimies vēl vairāk, lai to nosegtu. Plus vēl aizvien dzīvojam pāri līdzekļiem un tāpēc būs jāaizņemas. Un, kā ķirsītis uz kūkas – vajag naudu, lai varētu piešķirt aizdevumus pašvaldībām.

Šajā jomā mūsu valsts ir absolūti ģeniāla. Tāda sajūta, ka valsti pārvalda tie paši, kas no LTV puses rakstīja vēstuli Hermanim. Pastāstīšu par šo ģeniālo shēmu.

Ziniet, kāpēc Regresīvie tik centīgi palīdz jums ar IIN atlaidēm, nevis ar PVN dažādiem produktiem? Tāpēc, ka IIN lielākā daļa aiziet nevis valsts, bet gan pašvaldību budžetos. Automātiski nav grūti apsolīt jums iedot labumu uz to rēķina, par ko paši neatbild, jo valsts budžets ir atsevišķi, bet pašvaldību budžets, kur absolūti lielākā ienākumu summa ir IIN, ir pašvaldību budžets. Lai jau pašvaldības pašas tiek galā.

Vārdu sakot – jo mazāk IIN iekasēs, jo grūtāk ies pašvaldībām. Ne velti dažas pašvaldības jau ik pa brīdim runā, ka uz bankrota robežas, bet citas vairs nemaksā bērniem brīvpusdienas skolā. Tas arī ir Regresīvo stilā. Ieguvēji no IIN neapliekamā minimuma palielināšanas ir cilvēki bez bērniem. Ja tev ir bērni, tad tas bizness sanāk tāds interesants – tu ietaupīji 25 eiro, jo tev palielināja neapliekamo minimumu, bet pašvaldība vairs tavam bērnam neapmaksā pusdienas un tu maksā papildus 40 eiro vai vēl vairāk. Regresīvo apziņā tas ir liels ieguvumus – uzreiz visi saprot, ka bērni traucē.

Nākamā problēma – pašvaldībām automātiski trūks nauda investīcijām un valdībai jāmeklē, kur to dabūt. Domāju, ka marasma sajūtu uzreiz visi sajūt, bet turpināsim. Vispirms jau valdība savāc apmēram 20% no IIN. Jautājums – ja tu aizdod pašvaldībām lielu naudu, kam tu to no viņām savāc? Loģika? Nē, nav dzirdēts par tādu.

Kas notiek rezultātā? Pašvaldības taisa čupu projektu, valsts no saviem augstumiem tos pēta, kaut kam konkursos naudu piešķir, kaut kam nē. Atņēma naudu pašvaldībām un tagad pēta, kā atdot atpakaļ. Ģeniāli.

Protams, ka Regresīvie uz tā nevar apstāties. Viņi ne tikai atņem naudu no pašvaldībām, viņi vēl aizņemsies, lai ieguldītu atkal pašvaldībās. Dubultģeniāli. Nepietiek ar to, ka viņi jūs divos veidos aptīra, palielinot IIN nepaliekamo minimumu un savācot 20 procentus no summas, tagad viņi aizņemsies no kāda naudu, ko atdot atpakaļ pašvaldībām un pēc tam par to vēl procentus maksās. TrippleWin!!!

Nobeigumā pāris vārdos par to, kāpēc šāda darbība ir tīri «Kossovichs style!» Ir Regresīvajiem tāds politiķis Kossovičs, kurš aicināja mantojumus aplikt ar nodokli. Saņēmi mantojumu – samaksā valstij pusi vērtības. Nav tev tādas naudiņas? Ūu, iedomājieties tos scenārijus, ko jūs šādā situācijā piedzīvosiet. Labākais, ko var izdarīt, uzreiz ātri to mantojumu kādam pārdot. Bet, ja mantojums ir māja, kurā dzīvojāt, bet vecāki jums to nenorakstīja? Meklē naudu, kuru samaksāt, lai varētu dzīvot savā mājā. Vārdu sakot – jautri būtu visiem.

Ja paskaitītu visus ciparus kopā, patiesībā sanāktu, ka valsts budžeta ieguvums būtu ļoti neliels. Mazāk par 1%. Jūs gribiet zināt, kas no tā visa iegūtu? Bankas. Kurās jums būtu jāiet, jāņem aizdevumi, lai mantojumu paturētu. Jā, mani dārgie Regresīvo vēlētāji – viņiem uz jums pilnīgi un absolūti nospļauties. Vienīgais, uz ko strādā Regresīvo valdība – lai pelnītu bankas. Vai tas ir valsts aizņēmums, vai tas ir investīciju fonds «pensiju 2. līmenis» - viņus interesē tikai banku labklājība. Tāda ir dzīve «in Kossovichs style».  

© Uldis Varnevičs Publicēšanas gadījumā nepieciešama atsauce uz rakstu
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu