Ienākumu pārdale - komunistu pirmā pazīme
Visiem tiem, kas man pārmet, ka nepareizi izmantoju vārdus liberālisms, sociālisms un tamlīdzīgi, iesaku šo manu rakstu - https://udoxpolitiskais1.webnode.lv/l/neskaties-manos-darbos-klausies-manos-vardos/. Bet šoreiz runāsim tieši par vienu īpatnību - ienākumu pārdali kā komunistu pirmo pazīmi. Lai šo sērgu varētu atpazīt jau pašā sākumā, nevis tad, kad režīms sāk iznīcināt visu sev apkārt.
Diskusija sākās no attēla, kas pielikumā un uzreiz teikšu, ka šeit ir kļūda uztverē un publicētais materiāls angļu valodā te nebūt nepalīdz, it īpaši, ja nevēlas saprast, par ko stāsts. Jā, nodokļi arī ir ienākumu pārdale, bet nodokļi ir ļoti dažādi un ir ne tikai ienākumu pārdale. Tāpēc ir ļoti svarīgi atšķirt, kurā brīdī mēs runājam par dažāda veida pārdalēm.
Ar nodokļiem valsts pārvalde risina dažādus uzdevumus. Sākotnēji to mērķis bija nodrošināt iztiku pārvaldes aparātam, bet pamazām funkcijas pieauga. Mūsdienās Latvijā pārsvarā tie ir sabiedrisko būvju projekti, izglītības sistēmas nodrošināšana, sociālie pabalsti un projekti, tas pats administratīvais aparāts un kontroles funkcijas. Gan jau vēl ko var atrast.
To visu varam sakārtot pārdalēs, kas ir veiksmīgas mazajiem maksātājiem un kas lielajiem maksātājiem. Būvniecības projekti ir veiksmīgi lielajiem maksātājiem - tur visi maksā apmēram vienādi, bet, ja to veiktu privātie, nāktos maksāt lielajiem, jo mazo algu saņēmējiem nebūtu algas. Tas pats par kontroles funkcijām - arī šeit būtu jāmaksā bagātajiem, lai cik dīvaini tas neliktos, jo tieši viņiem nāktos tāpat rūpēties par drošību un vidi visvairāk, lai arī tā pirmajā momentā neizskatās. Izglītības sistēma un sociālie pabalsti atkal ir nozīmīgāki nabagajiem. Abās pārdales situācijās ienākumu sadale risina sabiedrībai svarīgas problēmas - komunikācijas, ekonomika, sabiedrības sociālās problēmas.
Slikta situācija paliek, kad valdība sāk īstenot ienākumu sadali kādai iedzīvotāju grupai par labu. Protams, ka publiski stāsta, ka šādā veidā risina sabiedrības problēmas, bet realitātē notiek prasta ienākumu pārdale, kuru ļoti grūti apstādināt, jo ienākumu šajā situācijā tāpat nekad nebūs par daudz. Tas ir bīstams ceļš, ko ir pierādījušas ļoti daudzas pasaules revolūcijas vai asiņaini režīmi - kad sākas ienākumu pārdalīšana, to ir grūti apstādināt, jo pārdalītais ienākums ātri aiziet un tad meklē nākamo grupu, no kuras var pārdalīt. Process var būt arī ar likumu neatzīts - tās pašas oligarhu shēmas.
Atkarībā no tā, kam par labu pārdala, varam izdalīt kreisos un labējos. Sociālisms pats par sevi nav nekas slikts, ja tam ir pozitīvs rezultāts. Brīdī, kad sākas ienākumu pārdale, mēs varam runāt jau par kreisajiem pārvaldē. Tas pats ar liberālismu - nav ne vainas, bet, kad sākas ienākumu pārdale par labu iedzīvotāju grupai, kas jau saņem lielu naudu, tad varam runāt jau par labējo politiku. Es labprāt izmantotu citus terminus - varbūt kāds var ieteikt, bet tādi pašlaik ir iegājušies.
Šoreiz nerunāšu par vienlīdzības politiku - protams, ka ir veidi, kā ienākumus līdzināt, bet, aizraujoties ar sociālismu, nevajag aizmirst, ka valsti tomēr virza uz priekšu liberālisms. Jo vairāk naudas pārdalīs, jo mazāk paliks attīstībai.
Tagad attiecībā uz to, kāpēc es saku, ka "Progresīvie" ir kreisi. Ņemam viņu priekšvēlēšanu programmu. "Ieviesīsim cenu griestus energoresursiem". Tīra ienākumu pārdale par labu lietotājam. Ja sistēma paredzētu atbilstošu atbalstu uzņēmējiem, tad situācija izlīdzinās, bet tīri šāds paziņojums ir izteikti kreiss. "Samazināsim nodokļus tiem, kuru ienākumi nepārsniedz 1000 EUR mēnesī (bruto)." Lai arī cik labi šī ideja izskatītos, tā tomēr ir izteikti kreisa ideja. "Ieviesīsim sabiedrisko nodarbinātības programmu" - absolūti kreisa ideja - radīt programmu, kas nodrošina finansējumu kādai sabiedrības daļai bez būtiskas jēgas. "Jāizskauž nevienlīdzība veselības aprūpē." Ne īpaši sapratu, kas tās par muļķībām, bet pati ideja ir neiespējama, plus izteikti kreisa. Es saprotu, ka ASV nav labais piemērs, bet veselības sistēma ir jāveido tā, lai būtu kaut kāda attīstība, nevis viss uz izmiršanas robežas. "Sociālajam atbalstam jāmazina nabadzības riski." Izteikti kreiss un dīvains paziņojums. Skaidrs, ka paši ne visai saprata, ko pasludināja. Vārdu sakot - "Progresīvajiem" ir pieci izteikti kreisie paziņojumi un šajā situācijā ākstīties ar kaut kādiem stāstiem par liberālu partiju ir diezgan smieklīgi. Nu nesaprot viņi diez ko, par ko runā.
Šis nav izteikti kreiss, bet vairāk totalitārs paziņojums: "Palielināsim atbalstu sabiedriskajiem medijiem." Valsts kontrolēti mediji - mēs jau redzējām, kā tas beidzās Krievijā. Es zinu, ka teiks, ka tas nenozīmē valsts kontroli, bet tās ir muļķības - kas maksā, tas pasūta mūziku un tas nav noslēpums.
Vārdu sakot - mums ir partija, kam ir raksturīgi kreisi un totalitāri solījumi. Sliktā puse šajā stāstā ir vienkārša. Pieņemsim, ka viņi nokļūst pie varas. Problēma ir tā, ka visi šie pasākumi neko neuzlabos. Enerģijas uzņēmēji vai nu bankrotēs vai apies kaut kā prasības. Nodokļu samazinājums samazinās kopējos ienākumus un pietrūks naudas citam. Ja nu vienīgi vēl vairāk palielinās aizņēmumus, kas arī valstij nepalīdzēs. Sabiedrisko nodarbināto paliks aizvien vairāk un aizvien vairāk viņiem vajadzēs naudas, kuras būs aizvien mazāk. Veselības nozare kļūst tikpat vidēja kā padomju laikos. Nabadzības riskus mazinās līdz Venecuēlas un Ziemeļkorejas līmenim - līdz 99 procenti būs nabagi. Tā tas ir bijis vienmēr un visur. Tiklīdz sākas pārdale, to var vai nu apturēt jeb aizvien eskalēt, saasinot procesu.
Pāris vārdus var pateikt arī par labējo pārdali. Tā Latvijā ir ļoti populāra - tās ir visas tās shēmas, kur uzņēmēji iegūst no valsts dažādus maksājumus - OIK, projekti un tamlīdzīgi. Labākais piemērs ir Krievija - tur vienmēr ir gatavi kaut ko pārdalīt par labu nabaga miljardierim. Šīs shēmas parasti pārsvarā tomēr partiju solījumos neparādās, bet gan īsteno vairāk klusi un nelegāli. Vienīgais izņēmums bija "Progresīvo" Kossovičs, kurš savulaik iemīcīja partijas programmā ideju mantojuma naudu pārdalīt par labu bankām, bet tomēr arī no tik atklātas naudas pārdalīšanas beigās atteicās. Savukārt visjaudīgākā labējā ideja, kas aplaupa par labu bagātajiem praktiski visus iedzīvotājus, ir investīciju fondi, kas saucas "2. pensiju sistēma" - kad ar valsts aktīvu praktiski vardarbību jūsu naudu pārdala par labu bankām. Ja kāds vēlas vairāk uzzināt, kā ar šo investīciju fondu palīdzību valdība palīdz mūs visus apzagt, te var izlasīt: https://udoxpolitiskais1.webnode.lv/l/otrais-pensiju-limenis-ka-cilvekus-aptirit-veiksmigak-par-oik/ Tā kā nevar teikt, ka Latvijā būtu tikai kreisās partijas.