Lielākajai daļai no mums ikdienā nav iespējams izdarīt daudzas izvēles, lai arī ko dažādi mūsdienu «gudrie» stāstītu. Jūs neizvēlaties skolotājus, priekšniekus un daudz ko citu, bet vēlēšanās jūs variet izvēlēties. Un ir viens galvenais priekšnosacījums, kā ar šo izvēli dzīvi tomēr padarīt labāku.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc radīju ideju par Tautas varas kopienu, ir tas it kā nenozīmīgais fakts, ka, ja jūs balsojat par sponsoru partijām, tad jums patiesībā nav īsti ne jausmas, par ko jūs patiesībā balsojat. Un par to liecina arī viens labi vecs raksts, kuru nesen atkal izvilka dienas gaismā.

Kāpēc jums vajag Tautas varas kopienas modeli? Varbūt tāpēc, ka pārtijas patiesībā reāli vada daži cilvēki? Un jūs, iestājoties pārtijā, balsošanas "gaļa" vien būsiet bez sava viedokļa.

Ar saviem rakstiem un stāstiem mēģinu parādīt, cik lielā mērā politiķi melo jums, mēģinot aizsegties ar tādiem jēdzieniem kā nacionālisms, liberālisms, sociālisms utt. Un te internetā atkal iznāca ar to pašu saskarties - kad sākas intelektuālas spēlītes, kuras rada viltus ticamības momentu.

Karalis, monarhs, diktators - vai vienalga kas. Tas taču ir tik vienkārši un labi, atdot kādam varu un ļaut, lai šis cilvēks atrisina visas problēmas. Pilns internets un arī publiskās diskusijas ar stāstiem par labo Ulmani un vēl veselu kaudzi ļautiņu, kas visas problēmas atrisināja un visiem bija labi.

Izlasīju vienu interesantu viedokli - Juris Paiders «NRA» ir publicējis viedokli par to, ka būtībā vēlēšanu rezultāti ir atainojums tam, ka vēlētāji noraidīja valdības reformu kursu. Raksts ir labs, bet secinājumiem var piekrist daļēji.


Saeimas deputātes un kaut kādas tur komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas runa noteikti ir šī brīža topā. Tomēr mani vairāk ieinteresēja šoreiz nevis komisijas vērtējums, bet gan tieši pašas politiķes darbības laikā radušies secinājumi. ...

Regulāri iznāk atgriezties pie stāsta par to, ka Tautas varas kopienas partija ir politisks modelis, nevis ideoloģija. Tomēr šoreiz iešu tālāk - uzreiz gribu pateikt, ka jaunai partijai arī nav jābūt piederīgai kādam «ismam». Par to runāju jau gadus četrus atpakaļ un tagad skatos, ka to sākuši pamanīt arī citi. Ukraiņu filozofs un politiskās domas...

Diemžēl reizēm diezgan vēlu saprotu, ko daži diskusiju dalībnieki grib dzirdēt. Varbūt tāpēc tik ilgi klausījos un mēģināju atbildēt par to, kas es esmu - liberālis, demokrāts vai nu kāds tur vēl ...krāts. Un izmisīgi pats mēģināju saprast - kāds TVK ar to sakars?

© Uldis Varnevičs Publicēšanas gadījumā nepieciešama atsauce uz rakstu
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu